Aktuality

Sezóna 2017 na Labské stezce odstartovala i v Ústeckém kraji

Pestrý kulturní program, společnou cyklojízdu, ukázku bezpečného pohybu cyklistů na stezkách nebo servis kol zdarma - to vše i další atrakce si mohli v neděli 14. května 2017 užít návštěvníci kulturně vzdělávací akce Jarní odemykání Labské stezky.

Program byl zahájen společnou cyklojízdou na Labské stezce z nedalekých Církvic. Na start cyklojízdy dovezla zájemce z Ústí nad Labem zdarma loď Marie. Po slavnostním zahájení v Cyklokempu Brná se mohli zejména děti rozprchnout po celém areálu, kde na ně čekala jízda zručnosti, nafukovací atrakce či informace o bezpečné jízdě na kole. K dispozici byly také propagační materiály o Českém středohoří, městě Ústí nad Labem a Labské stezce.

„Labská stezka měří na území Ústeckého kraje téměř 100 kilometrů a ročně jí navštíví více jak 150 000 turistů a cykloturistů. Jedná se tak o jeden z nejvyužívanějších turistických produktů v Ústeckém kraji, což dokládá i hojná návštěvnost slavnostního zahájení turistické sezóny na stezce“, říká ředitel Destinační agentury České středohoří Luděk Jirman. Právě Destinační agentura Českého středohoří ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem akci organizovala.

Jarní odemykání Labské stezky bylo realizováno v rámci projektu: „Turistika s výhledem, č. 100246596 financovaného z programu přeshraniční spolupráce Intereg V A / 2014-2020“.

Soulogi.jpg

Fotogalerie