Aktuality

V Pardubicích roste nová cyklověž BIKE TOWER

U pardubického vlakového nádraží vyrůstá v rámci komplexní revitalizace přednádraží parkovací cyklověž BIKETOWER, která bude jedním z nejvýraznějších prvků opravovaného prostoru. Cyklověž by mohla cyklistům sloužit od poloviny června tohoto roku, kdy je předpokládaný termín dokončení celé stavby.

Jedná se o moderní kolárnu, unikátní automatický samoobslužný skladovací systém pro kola. Uvnitř cyklověže mohou cyklisté za symbolický poplatek uskladnit kola v bezpečném a suchém prostředí, uložit si zde společně se svým kolem i cyklistické doplňky, bagáž, dětskou sedačku atd., přičemž tuto spolehlivou úschovnu, která je po celou dobu monitorována kamerovým systémem, mají k dispozici 24 hodin denně po celý rok. K dispozici zde bude celkem 118 parkovacích míst.

Podobné zařízení pro cyklisty v České republice funguje doposud pouze v Hradci Králové a Přerově. V Pardubicích se do budoucna plánuje vznik dalších cyklověží, v jednání je umístění věže např. u Tipsport Areny či u univerzitního kampusu.

Fotogalerie
  • Bike-Tower.jpg

    0 1