Vyberte:
  • nebo
  • nebo
Zobrazit filtr
Stezky pro:
Typ zařízení:
Seznam stezek a okruhů v oblasti
Seřadit podle:
Pirna - Děčín

Jakmile Labská stezka opustí Pirnu, vstupuje již přímo na území Saského Švýcarska. Řeka Labe tvoří osu tohoto navštěvovaného území, což je velmi výhodné pro jeho poznávání alespoň zdálky.

Bez hodnocení
Oblast: České Švýcarsko
Děčín - Litoměřice

Z Děčína vede Labská stezka malebným údolím s hrázděnými domy, zámkem a pivovarem Velké Březno, historickou železnici a muzeem lidové architektury v Zubrnici.Královské město a biskupské sídlo Litoměřice vás přivítá nejen řadou kostelů a historických měšťanských domů, ale také každoročním vinobraním a dalekým výhledem z městských hradeb do rovinaté oblast ...

Bez hodnocení
Oblast: České Středohoří a Žatecko, České Švýcarsko
Litoměřice - Mělník

Přímo pod litoměřickým historickým centrem se do Labe vlévá řeka Ohře, která vás po krátce odbočce zavede do nedaleké barokní pevnosti a válečného židovského ghetta Terezína.

Bez hodnocení
Oblast: České Středohoří a Žatecko, Střední Čechy - severovýchod - Polabí
Mělník - Brandýs nad Labem

Labská stezka z Mělníka pokračuje rovinou s borovými lesy a koupáním v bývalých pískovnách kolem průmyslového centra Neratovic a sympatického města Kostelce nad Labem, jehož náměstí je ukázkou života na maloměstě v první polovině 20. století.

Bez hodnocení
Oblast: Střední Čechy - severovýchod - Polabí
Brandýs nad Labem - Kolín

Labská stezka pokračuje z Brandýsa nad Labem přes slatinné lázně Toušeň a kolem tvrze v Čelákovicích do lesního komplexu u města Lysá nad Labem, který je součástí rozsáhlé barokní kompozice zámeckého parku ve městě a okolní krajině.Labská stezka dále pokračuje do historického města Kolína s majestátní katedrálou, zajímavou synagogou i obnovenou částí býv ...

Bez hodnocení
Oblast: Střední Čechy - severovýchod - Polabí
Kolín - Pardubice

Z Kolína zatím bohužel Labská stezka pokračuje po málo kvalitních pěšinách i poměrně rušných silnicích do historického městečka Týnce nad Labem, v tomto úseku je z hlediska bezpečnosti a rychlosti průjezdu výhodnější jet po silnici a cestě na levém břehu Labe.

Bez hodnocení
Oblast: Pardubicko, Střední Čechy - severovýchod - Polabí
Pardubice - Jaroměř

Pardubice jsou historickým městem, centrem výroby perníku a jednoho ze dvou nejslavnějších dostihových závodišť na evropském kontinentu. Nad cestou do dalšího významného města Hradce Králové se vypíná hrad Kunětická Hora, pod nímž je možné navštívit Perníkové království.

Bez hodnocení
Oblast: Hradecko, Pardubicko
Jaroměř - Vrchlabí

Po výjezdu z Jaroměře po nově dokončené Labské stezce bude jistě další zastávkou barokní areál v Kuksu se sochami lidských ctností a neřestí a historické město Dvůr Králové nad Labem známé především svou ZOO a safari. Labská stezka dále pokračuje po silnicích a hrázi zřejmě nejkrásnější české přehrady Les Království do pěkného historického města Hostinného.

Bez hodnocení
Oblast: Hradecko, Krkonoše a Podkrkonoší
Vrchlabí - pramen Labe

Průjezd městem Vrchlabí je poměrně komplikovaný. Pokud nechceme jet po rušných silnicích, je třeba se stále držet v blízkosti řeky. Pokud chceme pokračovat ještě dál, je možné využít velmi frekventovanou silnici podél řeky z Vrchlabí do letoviska Špindlerova Mlýna a případně i po slepé komunikaci podél Labe do Labského dolu, do jehož horní části je ovšem ...

Bez hodnocení
Oblast: Krkonoše a Podkrkonoší
Mělník - Praha

Od soutoku Vltavy a Labe je cyklostezka značena jako Vltavská cyklostezka. Zajímavou zastávkou nejen pro děti je ZOOpark Zelčín a posléze i Zámek Veltrusy. V Nelahozevsi nezapomeňte navštívit Zámek a památník Antonína Dvořáka a v Máslovicích pak unikátní Muzeum másla. Zde můžete také využít přívozu Libčice nad Vltavou - Máslovice a následně ještě spoustu ...

Bez hodnocení
Oblast: Krkonoše a Podkrkonoší, Praha a okolí, Střední Čechy - severovýchod - Polabí